Verekeskuse fuajees pakutakse kunstielamust!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus alustab koostöös Pärnu Linnagaleriiga uue ja huvitava ettevõtmisega – doonoritele, verekeskuse personalile ja külastajatele pakub detsembri algusest silmarõõmu eesti kunstnike looming. Töid hakatakse eksponeerima verekeskuse fuajees ning näitused uuenevad iga kahe kuu tagant. Teisipäeval, 2. detsembril kell 12 avab kunstnike ühendus Edela-Eesti koolkond Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuses (Ädala 2) rühmanäituse „Unenäo kuldne kuma“.

Suvepealinn Pärnu tervitab Tallinna doonoreid kunstinäitusega, mis kätkeb endas palju ilu ning positiivseid tundeid. Väljapanek toob sombusesse talve päikesepaistet ja helgeid emotsioone dekoratiivsest värvidemängust produktiivse eneseirooniani. Verekeskuse fuajees saab tutvuda Andrus Joonase, Mila Balti, Pusa, Remo Randvere ja Marian Kivila loominguga.

Edela-Eesti koolkonna vanameister Andrus Joonas näitab abstraktseid ning ühtlasi filosoofilisi maastikukäsitlusi. Unenäorealistlike hiigellõuenditega tuntud Mila Balti eksponeerib seekordsel näitusel väiksemaid allegoorilisi maale lindude elust ja kunsti rollist ühiskonnas. Lasteraamatute autorina, aga ka kujutava kunstnikuna kuulsust koguv Pusa esitab kriiskavsäravaid sissevaateid oma optimistlikku fantaasiamaailma. Flegmaatiline punk-kunstnik Remo Randver pakub esoteeria huvilistele lihtsaid, kuid toimivaid lahendusi. Ja lootustandev kunstiteadlane Marian Kivila on jätnud oma näpujälje mitte üksnes tekstide, vaid ka graafika elegantse kunsti maailma.

Edela-Eesti koolkonna alguseks võib lugeda 1990. aastate algust ja selle keskus on Pärnu, kus puudusid väljakujunenud traditsioonid. Neis tingimustes oli kunstnikel täielik eksperimenteerimisvabadus, ja samas olemas potentsiaal ning sotsiaalne tellimus aktiivse kunstielu tekkeks. Praeguseks on tekkinud eripalgeline ja jätkusuutlik kunstnikkond, kelle tegemisi kajastab koduleht www.koolkond.ee.

Näitus kaunistab verekeskust ning pakub silmarõõmu 1. veebruarini 2009. Edela-Eesti koolkonna kunstnike näitusi on plaanis verekeskuses eksponeerida ka edaspidi.