Verekeskuse parim õde – Marianna Partonen

2F1A7278

Seoses rahvusvahelise õdede päevaga lubage endale tutvustada verekeskuse selle aasta parimat õde – Marianna Partoneni, kes peab oma missiooniks aidata inimesi ning keda kolleegid tavatsevad kutsuda Mapaks.

Rõõmsameelne, südamlik  ja sooja naeratusega Marianna on verekeskuses õena ametis juba 15 aastat. Kui ta 2001. aastal Tallinna Meditsiinikooli lõpetas siis oli ta aasta ametis Mustamäel Regionaalhaigla kirurgiaosakonnas õena, kuid haigla töö talle ei passinud, sestap haaras ta 4. veebruaril 2002 rõõmuga võimalusest tulla õena tööle hoopistükkis verekeskusesse, kus võrreldes haiglatööga on kindlasti rõõmu rohkem, ehkki täpsust, korrektsust ja tähelepanelikkust on sama palju vaja. Enamasti on Marianna igapäevaselt ametis väljasõitudel, kas siis meditsiinilise läbivaataja või verevõtjana. Eestimaa erinevatesse paikadesse doonoripäevaga sõitmine on talle väga meeltmööda, sest iga päev on uus koht, uued olukorrad ja uued toredad inimesed – ei teki rutiini. Staažika õe puhul on paljudes kohtades  nii mõnigi doonor saanud heaks tuttavaks.

Kui küsida Mapalt, mis talle tema töös meeldib, siis kõlab kindlasõnaline vastus:  „Töö väga meeldib kuna nii hea on suhelda doonoritega. Tähtis on ka väga hea ja sõbralik kollektiiv. Positiivsed kolleegid ja doonorid teevad alati tuju heaks. Mulle on omane mõtlemine, et teisi inimesi tuleb aidata, sestap on väga motiveerivad ka doonoriks olevad inimesed, kel ei ole ükskõik abivajavatest inimest ning kes tänapäeva ülikiires elutempos leiavad soovi ja aega panustada heategudele,“ ning lõpetab konstateeringuga: „Ehkki olen verekeskuses juba 15 aastat töötanud, tahan ma seda tööd kindlasti edasi teha!“

Soovime Mariannale õnne ning jaksu, et seda väärikat ja toredat ametit pidada ning et töö kõrvalt jaguks ikka piisavalt aega tütre kasvatamiseks, raamatute lugemiseks ning toredateks ühisüritusteks kolleegidega, kus kõlab Mapa helisev naer.