Verekeskuse seintel individuaalsusest ja ignorantsusest

Sellistel teemadel räägib kunstnik Katrin Rüütli Edela-Eesti koolkonnast. Aprillis ja mais saab verekeskuse fuajees Ädala tänaval näha tema töid sarjadest „Ignorandid“ ja „Neli“.

„Ükskõiksus, hoolimatus ja egoism. Individuaalsuse sildi taga on tavaliselt varjul kõige tavalisem ignorantsus. Probleem pole selles, et ei suudeta mõista, et teadmisi napiks, vaid lihtsalt ei viitsita. Ei viitsita mõelda, eristada olulist ebaolulisest.
Ülim eesmärk on isiklik heaolu. Edukas olla on peaaegu, et püha käsk. Selle nimel võib teisi jalge alla tallata, loodust reostada, seadusi väänata…..,“ tutvustab Rüütli oma tööde sisu.
„…..Omandades järjest suuremaid maju ja autosid, järjest rohkem nodi, tõestame oma olemasolu ja tähtsust. Suur hirm on kaotada privileeg olla oma elu peremees. Hirm, mis sunnib enda ja ühiskonna vahele ehitama kõrge müüri. Kõik mis jääb teisele poole seda on ükskõik.“

Kunstnikust endast saab lugeda-vaadata siit.

1990. aastate alguses tärganud Edela-Eesti koolkonna näol on tegemist eripalgelise ja jätkusuutliku kunstnikkonnaga, kelle tegemisi kajastab koduleht www.koolkond.ee.