Verekeskuses on avatud kaunis Eesti Vabariigile pühendatud maalinäitus

IMG-ea8e7056ec6c86e6983eece3f459c710-V-1

 

Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on kõigil headel inimestel veel üks põhjus tulla Põhja-Eesti verekeskusesse verd loovutama. Nimelt kaunistab veebruarikuu vältel verekeskuse seinu imeilus Vabariigi sünnipäevale pühendatud Anna Mikitjuki isikunäitus „…kui kaunis oled sa“.

 Vaatajate silma paitavad Anna Mikitjuki maalid Eestis kasvavatest lilledest, Eestimaa maalilisest maastikust, portreed kunstnikule armsatest Eesti inimestest ja reisidelt saadud emotsioonidest.

Maalide autor Anna Mikitjuk soovib oma maalidega tekitada vaatajates positiivseid tundeid ning seeläbi tänada vereloovutajaid: „Mulle meeldib kasutada rikkalikku värvipaletti, mis tõstab tuju ja on värviteraapiaks nii mulle endale kui ka vaatajale. Oma värviküllaste maalidega soovin ma anda edasi positiivsust, millega need on loodud ning näitusega ülistada meie kauni kodumaa ilu ja innustada kõiki tegema head, nii nagu tuhanded Eestimaa doonorid. Mul on väga suur au ja heameel pühendada oma esimene isikunäitus Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale“.

„Oleme väga tänulikud kõigile inimestele, kes ei pea paljuks käia verd loovutamas, sest selleks, et meil oleksid piisavad verevarud vajame pidevalt nii uusi kui ka püsidoonoreid – abivalmis inimesi, kelle jaoks vähemalt paar korda aastas verd loovutada on eluviis. Omalt poolt püüame teha kõik, et verd loovutanud inimesed end verekeskuses suurepäraselt tunneksid, seetõttu on suur rõõm, et Eestimaa sünnipäevale pühendatud värviküllane ja rõõmus näitus just meie majas on eksponeeritud. Eks aitame meiegi ju oma verevarudega just Eesti inimesi“, ütles näituse avamisel Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Anna Mikitjuk sündis 1975. a Venemaal, kuid elab Tallinnas juba kolmandast eluaastast ning peab Eestit oma teiseks kodumaaks. Juba lapsepõlves armastas Anna joonistada ning unistas kunstnikuks saamisest. Esimesed sammud selle unistuse realiseerimise poole astus ta aga alles 32-aastaselt, kui alustas maaliõpingutega ART STUDIO GALLOX-s Galina Ofitserova juhendamisel.

Annale maalid on värviteraapiaks nii talle endale kui ka vaatajale. Anna lemmikkunstnikuks on Konrad Mägi, kes oskas näha uskumatult ilusaid värve Eesti loodusest. Anna maalib õlivärvide, akrüülvärvide ja pastelliga ning armastab sügavust ja värvikihtide mängu, mida võimaldab maalinoa kasutamine. Tema kunstis on enamasti teemaks lilled, maastik ja portreed. Oma värviküllaste maalidega soovib ta anda edasi positiivsust, millega need on loodud.

 

IMG-b6231a897e2120bb426bf2d5cc3df32f-V-1-1

IMG-847a88671bc3f9a034f1034042c5d5ed-V-1