Vereloovutusvõistluse parimad selgunud

Möödunud aasta 1. oktoobrist kuni tänavu aprilli lõpuni kestnud akadeemiliste organisatsioonide vereloovutusvõistluse võitis korp! Sakala, kelle liikmed käisid seitsme kuu jooksul kokku verd andmas 79 korral.

Teise koha saavutasid 57 vereloovutusega korp! Rotalia liikmed ja kolmanda koha 49 vereloovutuskorraga Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) liikmed.

"Oleme väga rõõmsad, et ka sel õppeaastal leidus niivõrd palju heatahtlikke akadeemiliselt organiseerunud inimesi, kes käisid võistluse raames verd andmas. Meie eesmärgiks on doonorlust populariseerida ning tundub, et väikene võistlusmoment on olnud heaks motivatsiooniks. Sel aastal käis esmakordselt verd andmas 27 inimest ja loodame, et nad jäävad doonoriteks veel pikkadeks aastadeks," kommenteeris võistlust üks korraldajatest ksv! Liina Haas korp! Lembelast.

Võistlusel osales 23 akadeemilist organisatsiooni, kelle liikmed tegid võistluse jooksul kokku 448 loovutust, mis teeb kokku pisut üle 200 liitri verd.

Taoline võistlus toimus akadeemiliste organisatsioonide vahel kolmandat korda ning ettenähtud perioodil sai verd loovutada nii Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuses kui ka Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuses.

"Täname kõiki, kes võistlusel osalesid ja verekeskuseid abi eest! Loodame, et juba oktoobris algab järjekorras neljas doonorluse võistlus," lisas Haas.