Verekonnad on aastaga loovutanud üle 250 liitri verd

Me aitame alati

Regionaalhaigla verekeskus alustas aasta tagasi oktoobris verekonna projektiga, kutsudes üles inimesi, kelle ühiseks eesmärgiks on verd loovutades abivajajaid aidata, moodustama oma verekonda, sest koos aitame rohkem. Aastaga on moodustatud 58 verekonda, kuhu on end kirja pannud 517 inimest, kes on teinud üle 550 vereloovutuse.

Verekond on grupp veredoonoreid, kes loovutavad verd koos, tehes sellest ühise ettevõtmise ja heateo. Oma verekonda võib leida liikmeid näiteks pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist, sporditrennist, laulukoorist ja mujalt. Verekonna liikmete arv ei ole piiratud. Nii ongi meil nii kaheliikmelisi usinaid afereesidoonoritest verekondi kui ka pea kogu töökollektiivi haaravaid verekondi.

Aasta möödudes on aeg teha kokkuvõtteid ning usinamaid tänada. Afereesidoonoritest on kolm parimat verekonda: Kõuevennad, Kreimus ja Plasma Brothers. Kuni viieliikmelistest veredoonoritest moodustatud verekondadest on kõige usinamad olnud: ETMM, Pelikan ja Tallink RP. Suuremaarvulise liikmeskonnaga verekondadest tunnustame nelja: AS Tallinna Vesi, KredEx, Abipolistseinikud ja Põhja Ringkonnprokuratuur. Mainitud tublimate verekondadega võtab verekeskus ühendust, et auhinnad üle anda.

Regionaalhaigla verekeskuse juhatajal dr Riin Kullastel on projekti eduka käivitumise üle hea meel ning ta tunnustab kõiki verekondade doonoreid: „See, et aastaga on moodustanud üle poolesaja verekonna on väga hea tulemus ning ühiselt on verekonnad andnud arvestatava panuse meie verevarudesse.“
Riin Kullaste selgitab, miks verekonna projekt käivitati: „Meil oli toredaid kogemusi, kus meile tuldi töökollektiivide, seltside või sõpruskondadega ühiselt verd loovutama. Neil kordadel on meie verekeskus olnud alati rõõmsat siginat-saginat täis ning oleme saanud tagasisidet, et koos on hulga toredam ning julgustavam verd andmas käia. Need kogemused andsid meile tõuke käivitada verekonna projekti, et rohkem inimesi käiks ühiselt head tegemas. Rõõmu teeb, et tegu oli igati elujõulise projektiga.“ Dr Kullaste sõnul annab verekonnana tegutsemine lisaks hea võimaluse toetada neid, kes üksinda tulla ei tihka, lisades: „Pealegi – ühiselt jagatud rõõm aitamisest on mitmekordne. Inimesed, kes ka muidu üksteise seltsi hindavad, on leidnud uue koosolemise vormi, millest sünnib midagi palju enamat.“

Lisaks sõpruskondadele ja peredele, pooldab verekeskus igati, kui verekonna moodustavad ühe asutuse töötajad, sest on ju see ettevõttele positiivseks reklaamiks ning näitab ettevõtte sotsiaalset vastutustundlikkust. Samuti võib verekondi olla mitu ja asutusesiseselt tekkida väike võistlusmoment.

Kui mõte ühiselt verd loovutada ka Sind kõnetab, siis tegutse järgmiselt:

  • Leia oma verekonda liikmeid pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist jm.
  • Pange oma verekonnale nimi.
  • Registreerige oma verekond verekeskuses, kas täites registreerimisvormi, kirjutades verekeskus@regionaalhaigla.ee või helistades 617 3002.
  • Esindage entusiastlikult oma verekonda, käies regulaarselt verd loovutamas verekeskuses (Ädala 2) ja DoonoriFoorumis (Narva mnt 5) ning jagades seda sotsiaalmeedias #verekond.

Juba moodustunud verekondadele paneb verekeskus südamele, et käiksite ikka usinalt verd loovutamas ning annaksite alati oma verekonda kuuluvusest meie töötajaile teada.

Täpsem info verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee/verekond/