Doonoritelgid

Processed with VSCOcam with f2 preset

Doonoritelgid Rakvere keskväljakul

Doonoritelgid liiguvad suviti mööda Eestimaad ja peatuvad suuremates linnades kahel-kolmel järjestikusel päeval. Telgituur aitab ennetada suvist doonorvere nappust ja pakub doonoritele teistmoodi võimaluse teha head.

Hüüdlause „Ka doonor on riigikaitsja“ kannab endas ettevõtmise juhtmõtet: doonorlus on lihtsaim viis anda enda panus riigi julgeoleku tagamisel. Inimesed ei vaja kaitset mitte ainult sõjas ja katastroofides, vaid samamoodi ka Eesti haiglates. Tänu doonoriverele päästetakse riigis kümneid inimelusid iga päev.

Verekeskuste telke kohtab tavaliselt linna keskplatsidel maist kuni septembrini ja rõõmus õhkkond ning silmatorkav kollane telgikuub meelitab enda juurde palju rõõmsaid ja abivalmis inimesi. Ühel telgipäeval loovutab tavaliselt verd sadakond või enam doonorit. Lisaks sellele loositakse ka kingitusi, mängitakse mänge ja külalisi lõbustab pelikan Dona.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe Värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga.

Esimest korda püstitas Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid 2007. aastal Keilas. 2019. aastal reisivad telgid mööda Eestit kolmeteistkümnendat korda.

Loe lähemalt www.doonoritelgid.ee

 

ff